Debates at Toasmasters

Debates between Toastmasters Clubs or Міжклубні дебати

Зовсім нещодавно два дружні клуби спільноти Тостмастерс, “Ченжмейкерс” та “КОМА”, успішно провели змагання з красномовства українською мовою у форматі дебатів із темою “В Україні забагато вихідних днів у травні”. Такі заходи не лише дають нам змогу використати отримані в рамках програми Тостмастерс знання та навички, але й неабияк заохочують найактивніших та найзавзятіших членів спільноти позмагатися між собою, спробувати “ораторську силу”. Цього разу, вважаємо, що вийшло пречудово! Щиро сподіваємося, що зустрічі у такому форматі будуть надихати учасників і глядачів та вболівальників прагнути виголошувати не просто граматично правильні та гарно побудовані, але й аргументовані та змістовні промови. До Вашої уваги кілька відгуків від глядачів, учасників та організаторів.

Світлана Осіпчук (Клуб “КОМА”)
“Мені дуже сподобалося те, що нам вдалося поєднати навчання і власне розвиток дискусійних навичок із такими щирими веселощами. Давно я так не сміялася. Як сперечатися і не переходити на особистості, як вгамовувати власну емоційність і обертати її на свою користь у дискусії, як структурувати свої докази, якщо хочеш когось переконати – думаю, кожен глядач знайшов для себе щось корисне. Дуже вдячна клубу “Ченжмекерс” за співпрацю.
Оксана Сайко (Клуб “Ченжмейкерс”)
“Найбільше я хвилювалась, що не зможу викласти логічно наші тези, що не зможу зорієнтуватися під час відповіді на перехресні питання. Але виявилось, що під час дебатів, коли ти вже почав, то вже важко зупинитися))) Головне – поважати думку один одного, вміти знайти нестандартну та логічну відповідь, бути мобільним. Підготовка дуже важлива, я шкодую, що ми підготували замало статистичних даних. А ті дані, які ми підготували, треба було показати під час виступу нашого 2-го представника. Треба не забувати, що є можливість взяти перерву між раундами, це дуже допомагає. Це дуже корисний досвід для мене та для учасників нашої команди!!”
Влад Демчик (гість та шанувальник спільноти Тостмастерс)
“Дебатерська гра — це перехресна дискусія підготовлених аргументів (маєш у себе в голові), які потрібно майстерно та структуровано донести до іншої сторони — опонентам, аудиторії та суддям. На мою думку, обидві команди вдало виконали свою домашню роботу щодо аргументації своїх позицій на задану тему. На наступних дебатах порадив би нам більше часу приділити тренуванням емоційного контролю та напрацюванню конструктивного матеріалу нових ліній аргументацій (positive material), щоб було без повторювань. Тренуймося!”
Ігор Дідевич (Клуб “Ченжмейкерс”)
“Було дуже цікаво. Взагалі, дуже люблю такі формати спілкування. На моє ІМХО, дебатування може бути менш заточене у формальні рамки. Можливо, якщо тема була б невідома, до початку, це було б креативніше. Та то лише деталі. Головне – все було супер)”
Юлія Барчукова (Клуб “КОМА”)
“Наші міжклубні дебати вийшли напрочуд цікавими та складними. В кожного було своє ставлення до теми, але захищати довелося випадкову сторону. Поради кожному на майбутнє: – необхідно чітко вирізняти аргументи та докази. Якщо немає чіткого формулювання, то й не зрозуміло чи спростували ваш аргумент опоненти чи ні; – в кожної команди має бути стратегія, не варто зупинятися на спростуванні лише одного пункту; – перехресний допит – чудова нагода поставити підступне запитання; – переконувати треба не суперника, а глядачів. І окремо хочеться винести подяку нашим учасникам за толерантне ставлення один до одного. Вміння контролювати емоції – перший крок до майстерності! Шукаймо нові теми для дебатів! )”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *